DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 września 2017

      

           DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   17 września 2017

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzony jest 51 Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem; «Nie lękaj się, bo jestem z tobą» (Iz 43, 5).. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Módlmy się za pracowników mediów, szczególnie katolickich. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś również w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

 1. Jutro przypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

 1. We czwartek, 21 września, obchodzimy liturgiczne święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.(intencje)

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na Diecezjalne Radio „Fara”, zaś z przyszłej niedzieli na inwestycje w parafii.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Ojca Pio.

 

 1. Przypominamy o potrzebie wpłacania na prenumeratę czasopism katolickich na kolejny kwartał.

 

 1. Dzisiaj wieczorna Msza św. o godzinę wcześniej niż zwykle, czyli o 15.00; na wzgórzu przy nowym krzyżu. Przed Mszą św. poświęcenie krzyża i koronka do Miłosierdzia Bożego. W przypadku niepogody Msza w kościele również o 15.00.

 

 1. Dziś po Mszach św. ucałujemy relikwie Krzyża Świętego.

 

 1. Dzisiaj w parafii gościmy O. Marka Kreis, paulina. O. Marek jest wybitnym biblistą, na stałe pracuje w U. S. A. Obecnie przebywa w swoim rodzinnym Krośnie. Dziękujemy serdecznie za podzielenie się z nami swoją ogromną wiedzą.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.