U stóp Bożego Miłosierdzia

W czwartek 21 września 2017 r. 45 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli Marii Szczepanik, Anety Cyran, Grzegorza Lijany oraz ks. Karola Krupy wzięło udział w wycieczce do Łagiewnik i Krakowa. Wyjazd zorganizowany został przez panią Marię Szczepanik – opiekunkę SKC, jako podziękowanie młodzieży za ich pracę wolontariacką.

W drogę wyruszyliśmy już o godz. 5.30 – by o godzinie 9.00 wziąć udział w Mszy Świętej w Łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odprawianej przez księdza rezydenta tamtejszej parafii i ks. Karola Krupę, do której służyli nasi ministranci:  Łukasz i Mateusz Krzysik, Jerzy Drozd Adrian Wilk oraz Jakub Bogacz. Po wizycie w Łagiewnikach wyruszyliśmy w stronę centrum Krakowa i chociaż pogada zupełnie z nami nie współpracowała, to uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Podczas spaceru mieliśmy okazję zobaczyć królewski Wawel, Rynek Starego Miasta wraz z Sukiennicami, Kościół Mariacki. Udało nam się także usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego oraz odczuć niepowtarzalny klimat tego pięknego miejsca spacerując uliczkami Starego Miasta. Była to świetna lekcja historii. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w krakowskim _quaparku, gdzie na wybornych, wodnych zabawach młodzież spędziła 3 godziny.

Wycieczka była bardzo udana – i młodzież i nauczyciele „podładowali akumulatory”, by w nowym roku szkolnym znowu z zapałem wziąć się do pracy w Szkolonym Kole Wolontariatu, przy ołtarzu Pańskim oraz w Szkolnym Kole Caritas

Aneta Cyran