DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -22 października 2017  

        DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -22 października 2017

 

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę.

 

  1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszej parafii to dzień uroczystej intronizacji relikwii świętego papieża, które otrzymaliśmy z rąk Jego Eminencji, Kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie. Podczas każdej Mszy św. wysłuchamy fragmentu homilii papieskiej wygłoszonej w Krośnie, podczas kanonizacji bł. Jana z Dukli 20 lat temu. Tłem papieskich słów będzie archiwalny film nagrany przez parafianina Tomasza Topolskiego z tamtego dnia, kiedy papież przejeżdżał przez Równe, w drodze do Sanktuarium w Dukli. Wielu z was będzie mogło rozpoznać siebie lub swoich bliskich, w chwili oczekiwania na spotkanie z pielgrzymem w bieli. Po dwudziestu latach ten pielgrzym przybywa do naszej świątyni w swoich relikwiach, aby wspierać naszą niełatwą codzienność, swoją świętą obecnością. Całując dziś Jego relikwie, zawierzajmy naszą parafię Jego opiece. Od dziś, każdego 22 dnia miesiąca, będziemy polecać się Jego wstawiennictwu.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

 

  1. W sobotę, 28 października, liturgiczne święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o silną wiarę.

 

  1. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana. Taca będzie przeznaczona na potrzeby w parafii.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.(intencje).

 

  1. Informacja Chóru Laudis z Lubatówki.

 

  1. Spotkania Duszpasterskie młodzieży w porozumieniu z ks. Karolem.

 

  1. Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych; uprzątnijmy groby naszych bliskich. Młodzież należąca do grup formacyjnych będzie rozprowadzać w salce katechetycznej nagrobne znicze.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.