TRZECIA  NIEDZIELA  ADWENTU – 17 grudnia 2017  

                 

          TRZECIA  NIEDZIELA  ADWENTU – 17 grudnia 2017

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”

 Od dzisiaj tj. 17 grudnia, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

 

 1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii, we wtorek, 19 grudnia od godz. 14.00 do 17.00, z przerwą od 16.00 do 16.30. Z tej racji we wtorek Msza św. o godz. 17.00; nie będzie rorat. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 1. Przedświąteczne odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz.10.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W tym dniu ucałowanie Relikwii św. Jana Pawła II.

 

 1. Roraty w tym tygodniu codziennie z wyjątkiem wtorku.( intencje).

 

 1. W sobotę 23 grudnia, przypada kolejna rocznica święceń biskupich naszego ks. Arcybiskupa Adama Szala, zaś w niedzielę dzień jego imienin. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w jego intencji.

 

 1. W najbliższą niedzielę; czwartą adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie Mszy św. wieczornej. Porządek Mszy świętych będzie następujący: 08.00; 09.30 i suma o 11.00. Wieczorem zasiądziemy natomiast do Wigilii.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża dziecięca; Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli na inwestycje w parafii.

 

 1. Świece Caritasu na stół wigilijny do nabycia w zakrystii.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Informacja Rady Rodziców.

 

 1. Informacja organisty.

 

 1. Na stolikach z prasą katolicką są Modlitewniki Rodzinne, liczące 64 strony; zawierają one oprócz wielu modlitw przydatnych w życiu naszych rodzin: przebieg Śniadania Wielkanocnego oraz Wieczerzy Wigilijnej. Dobrowolną ofiarę za nie, składamy do stojących obok puszek. Przypominamy również o wpłatach na prasę katolicką, na nowy kwartał.

 

 1. Ministranci będą rozprowadzać przy wyjściu ze świątyni Kalendarze Seminaryjne na 2018 rok. Cena 5 zł. W kalendarzach tych nasz rówieński akcent w lipcowej stronie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.