ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                             7 stycznia 2018

                       

             ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                             7 stycznia 2018

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi. Chociaż w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 

 1. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

 

 1. Dziś w czasie sumy dzieci klasy trzeciej odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 ./intencje/.

 

 1. Jutro wizyta duszpasterska na ul. Kopalnianej i Łukasiewicza, od godz.09.00 do 16.00.

 

 1. Modlitwę różańcową przed sumą poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

 1. Informacja Przewodniczącego Rady Rodziców.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Wczoraj odeszli do wieczności + Leokadia Bałon i + Adam Szczepanik. Modlitwa różańcowa w ich intencji będzie po Mszach św. w kościele. Pogrzeb + Adama we wtorek o godz. 14.00, zaś + Leokadii we środę również o 14.00. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu:……………………..
 2. Modlitwa do św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.