UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24 czerwca 2018

 

         UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24 czerwca 2018

                          ( DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU ) 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Jest to równocześnie ostatnia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

 1. W piątek 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zaczniemy ją celebrować już we czwartek, 28 czerwca, uroczystą wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godzinie 18.00, w samą zaś uroczystość, Msze święte o godzinie 8.00 ,11.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Dobiega kresu miesiąc czerwiec – czas naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W najbliższą sobotę, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 

 1. Msze św. w tygodniu połączone z nabożeństwami czerwcowymi o godz. 18.00.(intencje)

 

 1. Spotkanie P.O.A.K. we środę po nabożeństwie czerwcowym.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w I sobotę lipca.

 

 1. U progu czasu wakacyjnego przypominamy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte.

 

 1. Zapowiedzi:

Dariusz Artur Wazowicz, zamieszkały w naszej parafii, z Natalią Justyną Boczar zamieszkałą w parafii Iskrzynia.(zap.II.)

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Sprawa wyboru Nowej Rady Parafialnej.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Edward Pikor. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu:……………………. .