DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   15 września 2019

     

        DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   15 września 2019

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzony jest 53 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracowników mediów, szczególnie katolickiego Radia Fara.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Polsce IX Tydzień Wychowania pod hasłem:” Nauczycielu gdzie mieszkasz?”; rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

 1. We wtorek w 80 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny.

 

 1. We środę przypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

 1. W sobotę, 21 września, obchodzimy liturgiczne święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.(intencje)

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: rodzice dzieci komunijnych – we wtorek; schola – we czwartek; RAM – w piątek: po Mszach św.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na Diecezjalne Radio „Fara”.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Ojca Pio.

 

 1. Przypominamy o potrzebie wpłacania na prenumeratę czasopism katolickich na kolejny kwartał.

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, za wczorajszy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, za włączenie się w nurt akcji : ” Polska pod krzyżem”. Panu sołtysowi za sprawne poprawienie drogi do krzyża; naszej OSP za wszelakie wsparcie; Akcji Katolickiej za czynny udział.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Dzisiejsza niedziela, 15 września, przykrywa wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; polećmy się jej opiece.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Halina Malik. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu: …………. .