TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 listopada 2019

     

        TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 listopada 2019

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

 

 1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu. Codziennie po Mszy św. modlimy się też za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe i wypominki.

 

 1. W sobotę, 9 listopada, liturgiczne święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.

 

 1. Również w sobotę możliwość wyjazdu na Forum Charyzmatyczne z ks. Piotrem do Krosna. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00. Dodatkowa Msza św. za Patronów SP w Równem w piątek o godz. 08.30.(intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Akcja Katolicka w intencji Ojczyzny.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Piotrem. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.

 

 1. Składka dzisiejsza na potrzeby Archidiecezji, zaś z przyszłej niedzieli na Dom Księży Emerytów w Korczynie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Zapowiedzi:

         Adrian Marcin Tarutin, zamieszkały w naszej parafii z Kamilą Klaudią Indyk, zamieszkałą w Krośnie, parafia Nawiedzenia NMP. (zap. II.)

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena Leń; pogrzeb odbył się wczoraj oraz + Mariusz Folcik, którego pogrzeb odbędzie się w Parafii Lubatówka, we wtorek o godz. 11.00.