Ogłoszenia duszpasterskie –
Niedziela Palmowa – 28. 03. 2021.
- Dzisiejsza niedziela, czyli Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w Wielki Tydzień. Przynosimy i poświęcamy palmy, aby oddać cześć Chrystusowi, za dzieło naszego zbawienia.
- Msze święte od jutra do Wielkiego Czwartku włącznie; o godz. 18 00.
- W Wielką Środę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 . Proszę zgłaszać chorych u pana kościelnego w zakrystii.
- Spowiedź przed świętami od jutra do środy; od godz. 17.00.
- W Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800. Rozpocznie ona czas Świętego Triduum Paschalnego. Po śpiewie hymnu „Chwała na wysokości Bogu” milkną w kościele dzwony i organy. Po Komunii świętej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w uroczystej procesji, do Ciemnicy, która upamiętnia pojmanie i uwięzienie Pana Jezusa. Procesji tej towarzyszy śpiew hymnu „Sław języku Tajemnicę”, za odśpiewanie którego, można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Na znak smutku, po zakończeniu liturgii, zostaną obnażone ołtarze. Zapraszamy do modlitewnej pamięci o tym podczas Adoracji przy Ciemnicy. Ponieważ będzie to również I Czwartek miesiąca, pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wypraszajmy nowe powołania do służby Bogu.
- Wielki Piątek, upamiętniający mękę i śmierć Pana Jezusa, jest dniem smutku i żałoby – nie sprawuje się w kościołach Eucharystii. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek spożywamy do syta. W ciągu dnia adoracja przy Ciemnicy od godz. 800 do 1730. O godz. 1730 – Droga Krzyżowa, a po niej około godz. 1800 – Liturgia Męki Pańskiej. Podczas liturgii, adoracja krzyża dla dzieci, ministrantów i Akcji Katolickiej. Po zakończeniu liturgii możliwość adoracji dla pozostałych parafian. W tym czasie możemy złożyć tradycyjną ofiarę na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, na 9 dni przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, błagając w niej o łaski dla naszej Ojczyzny i całego świata. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2137. Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale (w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty). Mimo, że będzie to I Piątek miesiąca, nie będzie odwiedzin chorych – zostaną odwiedzeni w najbliższą środę. W tym dniu, przypada 16-ta rocznica śmierci, św. Jana Pawła II.
- Wielka Sobota – jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad tajemnicą śmierci Chrystusa. Adorujemy Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim, a równocześnie możemy nadal oddawać hołd krzyżowi, który będzie umieszczony przed ołtarzem soborowym. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu post od pokarmów mięsnych. Adoracja w Wielką Sobotę od godz. 800 do godz. 1900. Podczas adoracji pamiętajmy o modlitwie różańcowej wynagradzającej, z racji I Soboty miesiąca.
W ciągu dnia poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny z zachowaniem reżimu sanitarnego. Porządek poświęcenia będzie następujący:
- wokół kościoła : o godzinie 900 i 1100
- Równe – góra (koło przystanku) : 900
- Równe – góra (koło studni): 915
- Równe – Pachanówka :930
- Równe – Kopalnia :945
Przypomnienie z Kalend. Liturg. – kiedy można przyjąć komunię świętą podczas Triduum Paschalnego./str. 76/ , oraz przepisy postne /str. 71-72/.
- Uroczystą Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 1900.
Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego, jest najważniejszą i najbogatszą celebracją roku liturgicznego, ponieważ uobecnia źródło naszej wiary – tajemnicę Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pana. Chociaż rozpoczynamy jej sprawowanie w sobotę, to jest już ona, Liturgią Wielkiej Niedzieli. W wielu miastach, kończy się ona, uroczystą Procesją Rezurekcyjną. Proszę przynieść świece, które zaświecimy od paschału w progu świątyni. Po zakończeniu liturgii Wigilii, w naszej świątyni będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, oraz 30-to minutowa adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego , obecnego z nami w Najświętszym Sakramencie.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz. 600, a następnie Msza święta, po której wrócimy do naszych domów, aby przy wielkanocnym śniadaniu, przedłużać radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Pozostałe Msze święte będą o godzinie 900 ; o 1030 oraz suma o 1200 Po Mszach świętych, nie będzie pierwszoniedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu – przenosimy ją na Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Także dopiero wtedy, będzie zmiana tajemnic różańcowych po sumie.
- Od dzisiaj, kwesta internetowa na Hospicjum w Krośnie, tak zwane „Pola nadziei.” (informacja)
- Intencje mszalne: (odczytać).
- Zbiórka lektorów i ministrantów we środę po Mszy św.- obecność obowiązkowa ze względu na przygotowanie funkcji podczas Triduum, oraz dyżuru adoracji przy Ciemnicy i Bożym Grobie.
- Modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana z Dukli.
- Porządek Adoracji mieszkańców przy Ciemnicy i Bożym Grobie zgodnie z tradycją.
- Dzisiejsza składka na bieżące potrzeby w parafii a w najbliższą niedzielę na Seminarium.
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Dudzik. Polećmy jego duszę Bogu: ……. .